Okuliści dla Afryki

      Brak komentarzy do Okuliści dla Afryki

12 kwietnia w Elektrowni odbyło się bardzo, bardzo udane spotkanie z dr nauk medycznych Iwoną Filipecką, organizatorką akcji OKULIŚCI DLA AFRYKI.
Pani doktor pokazała fantastyczne zdjęcia ze swych afrykańskich misji, opowiedziała o genezie programu, jego przebiegu i coraz ambitniejszych, ciekawszych planach. Podczas spotkania pani doktor odpowiedziała na wiele pytań i między innymi okazało się, że jest możliwość uczestniczenia w kolejnych misjach także przez Czeladzian – kontakt przez nasze stowarzyszenie.

12107193_460022784195154_4580142025674087044_n

Pani doktor bardzo podziękowała za okulary, jakie dostała od nas – było ich kilkaset!!!
I my bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom – w zbiórce pomogli nasza Miejska Biblioteka Publiczna, Biuro Podróży Artus, Firma Delta-Zieńć, czeladzki oddział Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Zakład Stolarski Henryka Górskiego, Gimnazjum nr 3, Apteka Biały Orzeł z Bielska-Białej i wiele, wiele innych. Okulary oczywiście można nadal zbierać – akcja trwa nieprzerwanie i pani Iwona zawsze chętnie je przyjmie. Miejsce zbiórki to firma Delta-Zieńć przy ul. Rzemieślniczej w Czeladzi.
To było już siódme spotkanie z wyjątkowym człowiekiem zorganizowane przez nas dla Czeladzian. Kolejne w czerwcu, a – jak zawsze przeciekawy – gość zostanie przedstawiony w kolejnym numerze gazety “Nowoczesna Czeladz”.